Mamy już grudzień i robi się coraz zimniej i nieprzyjemniej. Aura pogodowa nas nie rozpieszcza. Jeżeli, więc chcesz być pewien, że spędzisz zimę w cieple, to koniecznie upewnij się, że twój dom jest gotowy na jej nadejście.
Sprawdź, czy okna w twoim domu są dobrze uszczelnione. Jeśli nie, to połóż nowe uszczelki. Lepiej żeby okna nie wpuszczały chłodu do wnętrza. Pamiętaj, że kiedy włączysz ogrzewanie, ciepło będzie uciekało na zewnątrz, równocześnie generując niepotrzebne koszty.
Upewnij się, że hydroizolacja twojego dachu jest w porządku. Jeśli coś przecieka, to konieczna będzie renowacja dachu, czyli naprawa pokrycia dachowego. Wszelkie prace na dachu są możliwe tak długo jak nie ma śniegu, więc powinieneś zacząć właśnie od nich.
Zastanów się, czy twój dom jest właściwie ocieplony. Grudzień, to niewłaściwa pora na kładzenie styropianu i nowego tynku. Powinieneś, jednak dobrze się rozejrzeć w temacie, żeby wiedzieć, od czego możesz rozpocząć prace remontowe wiosną. Jeżeli jednak pogoda będzie sprzyjać, to nawet zimą można zaryzykować tego typu remonty. Wszystko zależne jest od opadów i temperatur panujących na dworze. Mieliśmy już, bezśnieżne zimy, w czasie których można było podejmować tego rodzaju prace.

Przykładowe firmy wykonujące hydroizolacje: